Sekrety Kosmetyków, Sekrety Pielęgnacji

Garnier Botanic Therapy – produkty do włosów o naturalnym składzie

Kosmetyki do włosów Garnier Botanic Therapy przypadną do gustu osobom poszukującym produktów o naturalnym składzie, które jednocześnie nie będą kosztować majątku. Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że są one powszechnie dostępne. Ciekawym jest, że powstają one w fabrykach, które przestrzegają tzw. zrównoważonych praktyk. Produkcja przebiega w zgodzie z poszanowaniem praw natury.

Garnier Botanic Therapy – opakowania z recyklingu

Kosmetyki Botanic Therapy Garnier umieszczane są w biodegradowalnych opakowaniach, które wytwarzane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Właśnie dlatego chętnie wybierają je osoby, które stawiają na ekologiczne rozwiązania. Istotne jest to, aby odpady umieszczać w odpowiednich pojemnikach. Dostępna w drogerii Cocolita seria Botanic Therapy powstała z miłości do natury. Zrównoważone praktyki w przedsiębiorstwach produkcyjnych pozwalają ograniczyć emisję CO2, wody oraz energii. Atutem jest również zmniejszenie ilości śmieci, które często są „skutkiem ubocznym” procesu wytwarzania.

Zielona chemia

Garnier Botanic Therapy to wysokiej jakości produkty do włosów wytwarzane z tzw. zielonej chemii. Skład każdego kosmetyku jest dokładnie przemyślany. Ekstrakty pochodzenia naturalnego są wolne od toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan skóry lub włosów. Brak sztucznych substancji obciążających włosy sprawia, że kosmetyki Botanic Therapy Garnier sprawdzają się równie dobrze w niemal każdym przypadku. Nie trzeba obawiać się przyklapniętej, a zarazem pozbawionej życia fryzury.

Wzmocnienie włosów

Seria Botanic Therapy składa się z produktów, które pielęgnują oraz wzmacniają włosów. Najlepsze rezultaty można uzyskać w przypadku systematycznego stosowania. W składzie kosmetyków można spotkać m.in. imbir, miód, propolis, olejek rycynowy, migdał, mleko kokosowe, makadamia, mityczna oliwka, olejek migdałowy, kamelia, zielona herbata. Oferta jest na tyle zróżnicowana, że znalezienia produktów odpowiadającym rzeczywistym potrzebom włosów nie stanowi wyzwania. Warto wspomnieć również o intensywnych, a jednocześnie przyjemnych zapachach.