Sekrety Kosmetyków, Sekrety Pielęgnacji

Jakie rodzaje peelingów trychologicznych dostępne są w sprzedaży?

Peeling trychologiczny to rodzaj kosmetyków, za pomocą którego można skutecznie oczyścić skórę głowy z zanieczyszczeń, pozostałości po szamponach, odżywkach czy lakierach do włosów. Poza tym, za pomocą kosmetyku można usunąć komórki martwego naskórka, poprawić krążenie krwi w obrębie skóry głowy, a tym samym lepiej ją dotlenić i odżywić.

Na jaki rodzaj peelingu warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty zróżnicowane pod względem składu, właściwości i ceny. Peeling do skóry głowy może zawierać między innymi drobiny pestek malin. Poza tym, skórę głowy można dokładnie oczyszczać za pomocą półproduktów wykorzystywanych do przygotowywania domowych peelingów. Do starannego oczyszczania skóry głowy nadają się choćby glinki czy czarne mydło.

Jakie peelingi do skóry głowy dostępne są w sprzedaży?

W aptekach i drogeriach można kupić między innymi musy z drobinkami służące do oczyszczania skóry głowy, a także peelingi enzymatyczne z kwasami AHA i papainą, produkty prebiotyczne, zawierające fragmenty pestek winogron czy bazylię. Tego typu produkty głęboko oczyszczają skórę głowy, ograniczają wypadanie włosów, regulują prawidłową pracę gruczołów łojowych oraz zwiększają przepływ krwi przez skórę i cebulki włosów. Poza tym, stosując godne polecenia peelingi skóry głowy można w znacznym stopniu ograniczyć świąd i łupież.

Do peelingu i masażu skóry głowy można również wykorzystywać glinkę. Co ważne, nie tylko skutecznie oczyszcza ona skórę głowy, ale również absorbuje nadmiar sebum i ogranicza przetłuszczanie się włosów. Glinkę można dodawać do choćby do codziennie stosowanego szamponu. Warto dodać, że używanie godnych polecenia produktów ogranicza zmiany obecne na skórze oraz koi podrażnienia. Stosowanie peelingów dodaje  włosom lekkości oraz przedłuża ich świeżość. Dostępne w sprzedaży produkty mogą również zawierać ekstrakty ze skrzypu polnego, prowitaminę B5 czy mocznik, który dokładnie oczyszcza skórę głowy i przyspiesza wzrost włosów. W tym wypadku peeling skóry głowy nadaje włosom połysk oraz bardzo skutecznie ogranicza ich nadmierne wypadanie.