Sekrety Makijażu

Puder do twarzy – czym kierować się przy jego wyborze?

Sypki puder do twarzy jest jednym z niezbędnych kosmetyków, które pozwalają na odpowiednie wykończenie makijażu. Głównym zadaniem pudru jest utrwalenie podkładu, a także sprawienie, że cały make up będzie wyglądał naturalnie. Jednocześnie obecnie na rynku kosmetycznym panuje niezwykle szeroki wybór pudrów do twarzy. Czym więc się kierować przy wyborze tego kosmetyku?

Puder do twarzy – transparentny czy z pigmentem?

Pudry do twarzy, jakie obecnie dostępne są w sklepach kosmetycznych (zobacz np. pudry do twarzy w sklepie Cocolita) można podzielić na te z dodatkiem pigmentu, a także na te, które są całkowicie transparentne. Panie w tym momencie stają przed dość poważnym dylematem. Puder do twarzy z pigmentem musi być idealnie dopasowany do koloru podkładu, a nawet zaleca się, by był on o jeden ton jaśniejszy. Dlaczego? Otóż może on lekko zmienić kolor samego podkładu i sprawić, że stanie się on ciemniejszy. Właśnie dlatego o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się być puder transparentny. Jest to puder w kolorze białym, który gwarantuje nam odpowiednie wykończenie makijażu, bez zmiany koloru podkładu. Taki kosmetyk wtapia się w uprzednio nałożony podkład i doprowadza do jego utrwalenia.

Pudry do twarzy z wykończeniem matowym czy błyszczącym – które warto wybrać?

W przypadku pudrów do twarzy mówimy o kosmetykach wykańczających makijaż. W drogeriach więc dostępne są produkty z połyskującymi drobinkami, a także te, które są całkowicie matowe. Na jaki produkt w tym wypadku warto się zdecydować? Można powiedzieć, że wiele zależy tu już od naszych preferencji. Jednak do cery mieszanej lub tłustej zaleca się puder do twarzy z matowym wykończeniem. Skutecznie uchroni on wrażliwą strefę „T”, a także pozostałe obszary twarzy przed nadmiernym wydzielaniem sebum i błyszczeniem się. Z kolei panie z cerą suchą powinny podchodzić do matowych pudrów do twarzy z nieco większym dystansem, gdyż mogą one wzmocnić przesuszenie cery. W ich przypadku dobrym rozwiązaniem będzie puder do twarzy z połyskującymi drobinkami, który pozwoli na rozświetlenie makijażu i nada cerze zdrowego wyglądu.