Sekrety Pielęgnacji

Czarne mydło – wybawienie dla skóry

Właściwy sposób pielęgnowania skóry twarzy pozwoli uniknąć nieestetycznych zmian na jej powierzchni, a dzięki temu uzyskać naturalny i zdrowy wygląd tej części ciała. Czarne mydło może okazać się dużo lepszym, naturalnym produktem, dużo lepszym, niż inne kosmetyki o podobnym przeznaczeniu.

Czarne mydła – czym są?

Najlepsze czarne mydło jest wytwarzane w bardzo prosty sposób, a jego skład cechuje się naturalnymi komponentami. Do wytworzenia tego kosmetyku wystarczą oliwa z oliwek, pasta z czarnych oliwek oraz potas. Nie sposób nie zauważyć, że coraz więcej produktów wysokiej klasy, które oferują swoim klientom drogerie, posiadają bardzo ubogi skład. Dodatkowo składniki używane do produkcji kosmetyków to naturalne półprodukty, a nie skomplikowane związki chemiczne pochodzące z laboratoriów. Czarne mydło do twarzy idealnie wpisuje się do takiej gamy kosmetyków.

Zalety czarnego mydła

Używanie czarnego mydła ma dla skóry bardzo dużo pozytywnych efektów. Zacząć można od tego, że oliwa i oliwki w swoim składzie zawierają sporo witamin oraz kwasów nienasyconych, które bardzo dobrze wpływają na cerę. Dużym atutem takiego mydła jest także działanie, jak peeling enzymatyczny, a przy tym poprawia krążenie krwi skóry. Ogromny plus trzeba przyznać temu kosmetykowi za to, że nadaje się do każdego rodzaju cery. Neutralność dla każdej skóry oraz właściwości nawilżające to cechy, na które z pewnością zwrócą uwagę osoby o skłonnościach atopowych oraz Ci, których naskórek jest bardzo delikatny i łatwo podrażniany przez tradycyjne produkty kosmetyczne.

Jak stosować czarne mydło?

Czarne mydło z Cocolity może być używane zarówno do twarzy, jak i reszty ciała. Zawarte w czarnym mydle składniki odżywcze sprawiają, że może przy jego użyciu myć także włosy. Należy pamiętać, że czarne mydła mają konsystencję pasty, więc sprzedawane są w słoiczkach. Jest tak dlatego, że jednym ze składników tego kosmetyku jest pasta z czarnych oliwek, która uniemożliwia osiągnięcie innej konsystencji przy zachowaniu naturalnego składu.