Sekrety Pielęgnacji

Demakijaż twarzy. Dlaczego kosmetyki Tołpa będą do tego odpowiednie?

Demakijaż twarzy jest obowiązkową czynnością pielęgnacyjną, którą każda kobieta powinna wykonywać, z dokładnością porównywalną do nakładania makijażu. Zasady tej czynności nie są oczywiste, dotyczą bowiem między innymi takich kwestii, jak dobrze dobrane kosmetyki do rodzaju cery i typu makijażu. Czy produkty Tołpa będą odpowiednie do oczyszczania twarzy z makijażu?

Typ cery a rodzaj kosmetyków do demakijażu

Wyróżniamy kilka głównych typów cery, takich jak cera sucha, mieszana, tłusta, czy wrażliwa. Każda z nich wymaga użycia innego typu kosmetyków, aby pielęgnacja twarzy była skuteczna, pomagała, a nie szkodziła naszej cerze. Produkty Tołpa Sebio przeznaczone są dla każdego typu cery. Sucha i wrażliwa skóra twarzy potrzebuje skutecznego, a zarazem delikatnego oczyszczenia. Idealnie sprawdzą się w tym wypadku produkty przywracające fizjologiczne pH skóry, które zmniejszają podrażnienia i zaczerwienienia. Ważne jest, aby dbały o właściwe nawilżenie cery, która w tym wypadku ma tendencję do odwadniania i łuszczenia się. Cera mieszana i tłusta wymaga silniejszego oczyszczenia nie tylko makijażu, ale także dużej ilości naturalnego sebum. Kosmetyki Tołpa przeznaczone do tego typu cery odblokowują pory, złuszczają martwy naskórek i matują, zapobiegając błyszczeniu cery. Zapewniają również równowagę pielęgnacyjną między tłustymi a suchymi partiami twarzy w przypadku cery mieszanej.

Rodzaj makijażu, a typ kosmetyku do jego usuwania

Codzienny, lekki makijaż różni się od makijażu wieczorowego, który wykonuje się na ważne uroczystości okolicznościowe. W przypadku makijażu na co dzień, do jego usunięcia, wystarczą zwykle płyny micelarne. Mocny makijaż na twarzy zawierający wodoodporny tusz, utrwalacze i  produkty o silnej pigmentacji, wymaga zastosowania silnego oczyszczania. Tołpa Sebio posiada w swej kolekcji dwufazowy płyn do demakijażu, który usuwa wszystkie pozostałości po makijażu, bez nadmiernego pocierana skóry twarzy. Nawilża skórę wokół oczu oraz chroni i pielęgnuje rzęsy.

Demakijaż i oczyszczanie skóry twarzy jest najważniejszą czynnością pielęgnacyjną. Jeżeli twarz nie będzie odpowiednio czysta, żaden, nawet najlepszy krem lub serum, nie zadziała wystarczająco skutecznie. Kluczowy jest zatem dobór wysokogatunkowych kosmetyków oczyszczających, odpowiednio dobranych do rodzaju cery.