Sekrety Pielęgnacji

Dlaczego warto korzystać z soli do kąpieli?

Kolorowe i zapachowe sole do kąpieli to popularny popularny kosmetyk, który zdobył uznanie nie tylko dzięki przystępnej cenie, lecz także ze względu na swoje właściwości. Dostępna jest w jednorazowych saszetkach, a także w większych opakowaniach. Pomaga się odprężyć, pobudza krążenie, a także korzystnie wpływa na skórę. W swoim składzie zawiera wiele cennych substancji, jak np. sód czy magnez.

Relaks w domowym zaciszu – własne SPA na wyciągnięcie ręki

Nic tak nie pomaga się zrelaksować po trudnym dniu, jak kąpiel w wannie wypełnionej po brzegi ciepłą wodą. Aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, warto dosypać do kąpieli nieco soli z dodatkiem odprężających olejków. Należy jednak pamiętać o tym, aby woda nie była zbyt gorąca, a kąpiel nazbyt długa. Istotne jest także to, aby do wody wsypać odpowiednią ilość soli. Informacje o zaleceniach od producenta dostępne są na opakowaniu. Kąpiel regeneracyjna polecana jest zwłaszcza po intensywnym wysiłku fizycznym.

sól do kąpieli

Sól do kąpieli – korzystnie wpływa na zdrowie i poprawia kondycję skóry

Sól do kąpieli pomaga nie tylko stworzyć domowy kącik SPA, lecz także jest istotnym wsparciem w łagodzeniu napięć mięśniowych czy przewlekłego bólu stawów. Ponadto, kąpiel w wodzie z solą sprzyja walce z trądzikiem i atopowym zapaleniem skóry – w takim przypadku warto sięgnąć po odpowiednią sól do kąpieli – z Morza Martwego.

Warto także wspomnieć o właściwościach pielęgnacyjnych soli stosowanej do kąpieli. Regularna kąpiel w wodzie z dodatkiem soli przyczynia się do oczyszczenia i zmiękczenia naskórka. Zawarte w soli związki mineralne odżywiają skórę i poprawiają jej koloryt.

Jaką sól do kąpieli wybrać?

Wybór soli do kąpieli jest bardzo szeroki. Przed zakupem warto zapoznać się z etykietą na opakowaniu. Dokładna analiza składu pomoże wybrać optymalne rozwiązanie. Jeśli sól do kąpieli ma pomóc w odprężeniu się, dobrym pomysłem będzie zakup soli z dodatkiem np. płatków różanych lub o kojącym zapachu lawendy. W przypadku, gdy priorytetem jest złagodzenie dolegliwości bólowych mięśni, wówczas warto sięgnąć po sól leczniczą.