Sekrety Pielęgnacji

Jak odpowiednio dbać o kręcone włosy?

Kręcone włosy są postrzegane jako bardzo atrakcyjne. Bujne i gęste loki zwracają uwagę niemalże każdego! Włosy kręcone od zawsze wzbudzały zachwyt i lekkie uczucie zazdrości. Warto natomiast pamiętać, że piękne loki to zadbane loki! A pielęgnacja wcale nie jest taka prosta jakby się wydawało. Źle dobrane produkty do włosów kręconych często je obciążają, sklejają i puszą, przez co włosy wyglądają naprawdę niekorzystnie. Warto również podkreślić, że kręcone włosy wymagają przede wszystkim dużo cierpliwości i odpowiedniej pielęgnacji. Jakie zatem będą odpowiednie produkty do włosów kręconych?

Jakich składników nie powinno być w kosmetykach do kręconych włosów?

Kręcone włosy bardzo łatwo jest obciążyć i zniszczyć, dlatego kosmetyki do włosów kręconych powinny być pozbawione przede wszystkim substancji ALS, SLES, SLS i silikonów. Składniki te niestety sprzyjają puszeniu się włosów i mocno je obciążają – efektem są oklapnięte włosy u nasady i spuszone na końcówkach. Dodatkowo składniki te mogą podrażnić skórę. Warto również zrezygnować z polimerów w kosmetykach, ponieważ dają one podobny efekt co silikony, a więc niekorzystnie wpływają na strukturę włosów powodując ich sklejanie.

kosmetyk do układania kręconych włosów

Jaki skład powinny mieć kosmetyki do kręconych włosów?

Kosmetyki do kręconych włosów powinny mieć jak najbardziej naturalny skład. Szczególnie zalecane są ekstrakty ziołowe i roślinne. Zaleca się również, aby preparaty te w swoim składzie zawierały substancje odżywcze i nawilżające takie jak proteiny, miód, gliceryna i witamina. Zasadniczo panuje tu prosta zasada – im mniej, tym lepiej. Zbyt duża ilość składników tylko niepotrzebnie obciąży pasma włosów. Zaleca się również, aby kosmetyki był bogate w emolienty, takie jak: naturalne oleje  (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy), woski pszczele, olej jojoba, masło kakaowe i shea. Dodatki te ładnie wygładzą włosy, zmiękczą i nadadzą im promienności. Zatem podsumowując – im prostszy skład, tym lepiej kosmetyki wpływają na kondycję włosów i je odżywiają.