Sekrety Pielęgnacji

Kosmetyki Bioderma – sprawdzony sposób na piękną skórę

Cera sucha wymaga idealnie dobranej pielęgnacji, która zapewni wystarczający poziom nawilżenia i odżywienia skóry. Przy wyborze najlepszych produktów warto pamiętać o tym, że maski, kremy i specyfiki przeznaczone do oczyszczania skóry suchej powinny być jednocześnie skuteczne i delikatne.

Skóra sucha – przyczyny, specyfika, pielęgnacja

atoderm bioderma

Skóra sucha charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem utraty wilgoci, przez co bardzo często może sprawiać wrażenie szorstkiej i pozbawionej blasku. Wśród najczęstszych przyczyn nadmiernego przesuszania skóry można znaleźć między innymi źle dobraną lub nieumiejętnie przeprowadzaną pielęgnację.

W pielęgnacji skóry suchej niezwykle ważną rolę odgrywa jej dogłębne i systematyczne nawilżanie – w każdym produkcie dedykowanym skórze skłonnej do przesuszania powinny więc znaleźć się mocno nawilżające substancje takie jak kwas hialuronowy, wyciąg z awokado czy gliceryna. Niezwykle ważną kwestią okaże się także dobór odpowiednich kosmetyków do makijażu – przy zakupie pudru i podkładu warto pamiętać o tym, że skóra sucha nie lubi ciężkich i sztucznych formuł.

Oczyszczania skóry suchej – Atoderm Bioderma

Podstawą skutecznej pielęgnacji skóry jest jej dokładne oczyszczanie – warto pamiętać o tym, że w przypadku posiadaczy skóry suchej proces oczyszczania powinien odbywać się wyłącznie przy akompaniamencie sprawdzonych i bezpiecznych kosmetyków. Osoby poszukujące delikatnych i skutecznych produktów powinny zwrócić uwagę na kosmetyki z serii Bioderma Atoderm, które gwarantują dokładne oczyszczenie nawet bardzo suchej i problematycznej skóry. Kosmetyki Bioderma Atoderm przeznaczone do mycia skóry zawierają między innymi witaminę PP, która wzmacnia barierę ochronną naskórka.

Oprócz tego żel do oczyszczania skóry Atoderm Bioderma z tego sklepu zawiera składniki takie jak siarczan miedzi i siarczan cynku, które cechują się działaniem antyseptycznym, doskonale oczyszczając i łagodząc stany zapalne. Warto pamiętać o tym, że kosmetyki z serii Bioderma Atoderm, dzięki naturalnemu i bezpiecznemu składowi, mogą być stosowane nawet przez osoby o bardzo wrażliwej, atopowej skórze.