Sekrety Pielęgnacji, Sekrety Urody

Cera naczynkowa. Jak o nią dbać?

Cera naczynkowa jest cerą, na której można zauważyć liczne lub mniej liczne pajączki, a także rumieńce. Przy takiej cerze, skóra twarzy jest cienka. Szybko i negatywnie reaguje na zmieniające się warunki pogodowe. Cera naczynkowa łatwo ulega podrażnieniom, nie zawsze też wygląda atrakcyjnie. Mogą się na niej pojawiać liczne i pękające naczynka krwionośne. Jak dbać o cerę naczynkową i minimalizować jej minusy?

Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa

Cera naczynkowa wrażliwa jest nie tylko na zmienne warunki pogodowe. Pogorszyć jej stan może zbyt mocne opalanie się, używanie nieodpowiednich kosmetyków czy nawet stres, który potęguje rumieńce i może też wpływać na szybsze pękanie naczynek. Negatywny wpływ na ten rodzaj cery może mieć też nadmierny wysiłek, a nawet nieodpowiednia dieta – na przykład stosowanie zbyt ostrych przypraw.

Przyczyny problemu i leczenie

Często za cerę naczynkową odpowiadają po prostu geny. Niejednokrotnie jednak przyczyn jej pojawienia się jest więcej. Powodem mogą być przebyte choroby, używanie nieodpowiednich kosmetyków, złe odżywianie się czy też niedbanie o odpowiednie nawilżanie skóry i jej odżywianie. Aby poprawić stan cery naczynkowej, trzeba przede wszystkim zrobić wszystko, by skóra twarzy stała się mocniejsza, lepiej odżywiona i bardziej elastyczna. Poprawi to krążenie krwi, zminimalizuje także ryzyko pękania naczynek i powstawania szpecących pajączków na skórze. Krem na pękające naczynka na twarzy powinien być bogaty w witaminę C i K. Pomoże to w uszczelnieniu naczynek. Witamina C ma jeszcze jeden pozytywny wpływ na taką skórę. Rozjaśnia ją, dzięki czemu wygląda ona dużo korzystniej. Dobrze też, jeśli krem na naczynka wzbogacony jest o aloes i witaminę B3. To składniki pomocne we wzmacnianiu bariery ochronnej skóry.

Laseroterapia i inne zabiegi

W przypadku cery naczynkowej można też rozważyć zabiegi poprawiające stan skóry i pobudzające ją do regeneracji. Polecana jest między innymi mezoterapia zarówno igłowa jak i bezigłowa. Dzięki zabiegom łatwo pozbyć się pajączków. W późniejszym etapie jednak trzeba dbać o cerę, by problem pajączków nie pojawiał się ponownie.