Sekrety Kosmetyków, Sekrety Pielęgnacji, Sekrety Urody

Jak pielęgnować włosy blond?

Jasne włosy wymagają sporo troski. Farbowanie ich na jasne odcienie wiąże się często z koniecznością rozjaśniania ich, co może wiązać się z ich przesuszeniem i sporym zniszczeniem. Do tego kolor też może się wypłukiwać i tracić pożądany odcień. Czasami pojawiają się w nim żółte tony, za którymi wiele osób nie przepada. Jak poprawnie pielęgnować blond włosy?

Nawilżanie

Szampon neutralizujący żółty kolor, który jest niezastąpiony przy pielęgnacji włosów blond, może też mieć własności nawilżające. Dzięki temu może on skutecznie pomagać w regeneracji włosów oraz chronić je przed dalszymi uszkodzeniami. Jest to szczególnie ważne w przypadku włosów regularnie farbowanych i poddawanych zabiegom chemicznym. Kosmetyki Fanola (zobacz tutaj) skierowane do pielęgnacji jasnych włosów zawierają sporo dodatków, które mają na celu nawilżenie i odbudowę zniszczonych włosów. Dzięki temu mogą poprawiać ich zdrowotność, zanim wystąpi potrzeba ponownej koloryzacji.

Dodatki koloryzujące

No Yellow szampon pozwala pozbyć się z włosów żółtych tonów, które są niepożądane. Umożliwia usunięcie ich bez konieczności farbowania i niszczenia włosów. Co ważne, szampony i odżywki przeznaczone do pielęgnacji jasnych włosów mogą opóźniać potrzebę ich koloryzacji. Skoro pielęgnują one kolor, poprawiają wybarwienie włosów i usuwają z niego niepożądane odcienie, to włosy mogą dłużej prezentować się doskonale i zdrowo. Tym bardziej że jasne włosy powinien wyróżniać blask, który jest charakterystyczny dla zdrowych kosmyków.

Bez wysuszania

W pielęgnacji włosów blond powinno się unikać produktów o działaniu wysuszających. Bezpieczniej jest więc nie korzystać z lakierów, pianek stylizacyjnych czy zabiegów, które wykorzystują wysoką temperaturę. Suszarka i prostownica zdecydowanie nie są wskazane, bo mogą dodatkowo uszkodzić włosy i sprawić, że będą one sianowate i napuszone. W takim wypadku kosmetyki z serii No Yellow nie będą w stanie rozwiązać problemów z włosami. Konieczna będzie wizyta u fryzjera, a w skrajnych wypadkach nawet ostre cięcie.