Sekrety Pielęgnacji, Sekrety Urody

Jak wybrać szczotkę do masażu na sucho?

Wszyscy wiedzą, że masaż to najlepszy balsam dla ciała. Zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, skóra staje się jędrna i gładka. Masaż pozwala także się zrelaksować.

Masaż na sucho – czym jest?

Masaże w gabinetach kosmetycznych są drogie i zajmują wiele czasu. Podobne efekty można osiągnąć znacznie mniejszymi kosztami, stosując w domu masaż na sucho. Wykonując go dwa razy dziennie, potrzebujemy zaledwie 10 minut.

Technika masażu na sucho wywodzi się z krajów Dalekiego Wschodu. Jego celem jest pobudzenie naczyń limfatycznych do pracy. Dzięki temu z organizmu wydalane są toksyny, skóra staje się gładka, zyskuje sprężystość, znika opuchlizna i cellulit.

Jak wybrać szczotkę do masażu na sucho?

Szczotka do masażu na sucho powinna być wykonana w całości z produktów naturalnych (przejrzyj np. szczotki do masażu ciała na sucho z tej strony – znajdziesz tam takie produkty). Dzięki temu nie będzie podrażniać nawet bardzo wrażliwej skóry. Najlepiej jest zaopatrzyć się w dwa rodzaje szczotek do masażu ciała:

– szczotkę twardą,

– szczotkę miękką.

Twarda szczotka do masażu ciała wykonana jest tampico, czyli włókien kaktusa agawy. Doskonale usuwa zrogowaciały naskórek, zapobiega wrastaniu włosków po depilacji, ujędrnia skórę. Nadaje się do masażu wszystkich partii ciała.

Miękka szczotka do ciała wykonana jest z naturalnego włosia z dzika lub konia. Idealnie nadaje się do masażu delikatnych partii ciała, takich jak dekolt, szyja oraz piersi. W przypadku delikatnej skóry można stosować ją także do masażu wstępnego na innych częściach ciała.

Jak przeprowadzić masaż na sucho?

Nie jest to trudne, najlepsze efekty przynosi masaż wykonywany rano i wieczorem. Najlepiej rozpocząć od miękkiej szczotki, by skóra przyzwyczaiła się do nowych doznań. Zawsze masaż należy rozpoczynać od dolnych partii ciała, czyli stóp oraz nóg. Później należy masować ręce, na koniec brzuch, biust oraz dekolt i szyję. Masować należy ruchami prostymi od dołu do góry w kierunku serca. Wyjątek stanowi biust, który należy masować ruchami kolistymi. W miarę przyzwyczajania się skóry do masażu, można zwiększać nacisk na szczotkę, by osiągnąć lepszy efekt.