Sekrety Kosmetyków, Sekrety Urody

Najlepsze olejki do włosów – na które zwrócić uwagę?

Wybór najlepszego olejku do olejowania włosów jest bardzo trudny. Zazwyczaj trzeba skorzystać z metody prób i błędów po to, by znaleźć olej, który najlepiej sprawdzi się w przypadku konkretnych włosów. Należy też pamiętać, że porowatość i potrzeby włosa mogą się z czasem zmienić. W związku z tym ulubiony olej trzeba co pewien czas zmieniać. Jakie są najlepsze olejki do włosów?

Olej rycynowy

Wbrew pozorom ten znany olej nie jest zbyt często wykorzystywany w pielęgnacji włosów. Do olejowania właściwie się nie nadaje, bo bardzo ciężko zmywa się z włosów i nawet emulgowanie może sobie z nim nie poradzić. Jednak olej rycynowy świetnie sprawdza się jako składnik starej i bardzo znanej domowej maski do włosów. Składa się ona z żółtka kurzego jajka, soku z połowy cytryny i dwóch łyżek oleju rycynowego. Taka mieszanka hamuje wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost i poprawia wygląd.

Olej z czarnuszki

Olejowanie włosów można przeprowadzić z użyciem oleju z czarnuszki. Dość często jest on wykorzystywany w kuchni, bo ma wiele zalet zdrowotnych. Warto też stosować go na włosy. Olejek do włosów często jest sprzedawany w formie małych i poręcznych buteleczek, które bez problemu można schować do torebki. Olejek świetnie nawilża i ma przyjemny zapach.

Olejek migdałowy

Z migdałów powstaje jeden z najbardziej znanych olejków do włosów. Swoją popularność zawdzięcza intensywnemu działaniu. Ma działanie natłuszczające i zmiękczające. Sprawdza się w olejowaniu włosów, ale można też wykorzystywać go do masażu lub po prostu do pielęgnacji skóry. Jest bogaty w składniki odżywcze, więc bez problemu może zastąpić balsam lub masło do ciała.

Olej lniany

To olej, który doskonale sprawdza się w pielęgnacji włosów wysokoporowatych. Świetnie wpasowuje się w strukturę włosa i pomaga ją odbudować. Działa skutecznie i dość szybko. Olej lniany słynie też z tego, że zawiera bogactwo witamin i składników odżywczych, więc powinien na stałe zagościć nie tylko w pielęgnacji włosów, ale także w diecie zdrowego człowieka.