Sekrety Pielęgnacji, Sekrety Urody

Serum z witaminą C – jak często je stosować?

Prawidłowe stosowanie kosmetyków bywa trudną sztuką. Chodzi przecież o to, by ich działanie było jak najbardziej skuteczne. Kiedy i jak często powinno się stosować różne serum z witaminą C, by zobaczyć efekty ich stosowania? Kiedy najlepiej wpłynie na stan skóry?

Dwa razy dziennie

Najlepiej jest włączyć serum z wit C do swojej pielęgnacji porannej i wieczornej. Oznacza to, że serum jest używane aż dwa razy dziennie. Pozwala to dość szybko zauważyć pierwsze efekty jego używania. Równocześnie to bardzo dobry sposób na to, by upewnić się, że kosmetyk działa na skórę przez maksymalnie długi czas. Co ważne serum do twarzy z witaminą C nie powinno być używane więcej razy, niż wspomniane już dwa. Chodzi o to, że jest to produkt o bardzo dużej koncentracji aktywnych składników. Jego nadużywanie nie wpłynie pozytywnie na stan skóry, ale może nawet go zaburzyć. Kosmetyk ten ma po prostu zbyt silne działanie, by go nadużywać.

Koniecznie na oczyszczoną skórę

Serum do twarzy z witaminą C powinno się nakładać wyłącznie na dobrze oczyszczoną skórę twarzy. Dzięki temu zanieczyszczenia i sebum nie przeszkodzą aktywnym składnikom serum przedostawać się do głębszych warstw skóry. To z kolei oznacza, że działanie aktywnych składników nie jest nimi zakłócone, a do wnętrza skóry dostaje się tyle składników odżywczych, ile powinno. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne zmycie makijażu, a następnie oczyszczenie skóry dobrze dobranym żelem myjącym. Później można przystąpić do pielęgnacji i nałożenia serum do twarzy z witaminą C.

Przez cały rok

Warto wiedzieć, że serum z wit C można stosować przez cały rok. Jest to jedyna witamina w organizmie człowieka, która nie może być samodzielnie przez niego produkowana. Koniecznie należy dostarczać ją z zewnątrz. Dlatego właśnie powinno się ją suplementować oraz używać kosmetyki, które zawierają ją w swoim składzie. Witamina C ma dobroczynne działanie na stan skóry, opóźnia jej procesy starzenia oraz ułatwia jej regenerację. Z tego powodu powinna zająć ważne miejsce w codziennej pielęgnacji niezależnie od typu cery.