Sekrety Urody

Szczotka Tangle Teezer – wyjątkowe akcesorium do włosów z Wielkiej Brytanii

Rozczesywanie włosów nie zawsze jest łatwe i przyjemne, a niekiedy stanowi nawet wyzwanie dla użytkowników klasycznych szczotek. Wygląda ono tak wtedy gdy włosy są mokre, skrajnie zagęszczone lub splątane. Jednak na wszystko jest sposób, a w tym przypadku rozwiązaniem jest brytyjska szczotka do włosów Tangle Teezer. To znana na całym świecie akcesorium pielęgnacyjne zostało stworzone właśnie z myślą o łatwym rozczesywaniu najbardziej opornych włosów. Tylko czym właściwie są szczotki Tangle Teezer?

Szczotka Tangle Teezer – prosty, ale bardzo skuteczny pomysł

Tym co wyróżnia szczotkę Tangle Teezer od innych szczotek do włosów jest jej specjalna budowa. Zamiast włosia syntetycznego lub naturalnego posiada ona delikatne plastikowe ząbki różnej długości. Nie tylko sprawia to, że szczotka Tange Teezer bezproblemowo przedostaje się nawet przez najbardziej splątane pasma włosów, ale również pozwala wykonywać niezwykle przyjemny masaż głowy. Praktycznie nie ma włosów, których nie można by było rozczesać z użyciem szczotek Tangle Teezer.

Zalety brytyjskiej szczotki do włosów

Szczotki do włosów Tangle Teezer mają wiele wyjątkowych cech, dzięki którym zyskały sławę na całym świecie. Poza wspomnianą w poprzednim akapicie łatwością w rozczesywaniu splątanych i mokrych włosów akcesorium to jest bardzo lekkie, a jego regularne użytkowanie nabłyszcza włosy. Warto też wspomnieć, że szczotkowanie włosów produktem marki Tangle Teezer jest całkowicie bezbolesne, niezależne od tego na jakich włosach się go używa. Ponadto szczotka jest łatwa w konserwacji, a jej mycie zajmuje tylko kilka chwil.

Czy Tangle Teezer ma wady?

Niestety nie ma produktów idealnych, dlatego szczotki marki Tangle Teezer mają kilka drobnych wad. Przede wszystkim producent nie zadbał o zapewnienie im antypoślizgowej powierzchni przez co akcesorium potrafi niekiedy wypadać z rąk podczas szczotkowania. Poza tym trzeba uważać gdy się ją odkłada, ponieważ stawianie szczotki na plastikowych ząbkach może prowadzić do ich nieodwracalnych odkształceń. Największą wadą brytyjskiej szczotki wydaje się być jej delikatność. Akcesorium to nie należy do najtańszych, a mimo to jeden silniejszy upadek może sprawić, że szczotka się zwyczajnie połamie.